Вулична ігротека здоровим бути модно

Про матеріал

Пізнавально-ігрове заняття «Здоровим бути модно»

Мета: поглибити поняття про те, що для людини головне – це здоров’я. Створити умови для закріплення знань учнів з питань здорового способу життя. Розширити знання дітей про особисту гігієну;систематизувати знання вихованців про розпорядок дня та його вплив на здоров’я. Формувати здоров’язберігаючу компетентність, санітарно-гігієнічні навички догляду за тілом; сприяти зміцненню здоров’я дітей, покращенню настрою. Розвивати вміння берегти здоров’я, слідкувати за собою, дотримуватися правил безпечної поведінки. Виховувати охайність,акуратність,дисциплінованість та життєву потребу – бути завжди здоровими.

Обладнання: мультимедійна презентація заняття, кольоровий папір, аудіозаписи ,уявні столики,пазли брудного хлопчика,

роздаткові картки, лепбук «Азбука здоров’я»,мультик про Замазуру,сундучок,символічні подарунки(значки «Здоровими бути модно»)

Хід заняття

Діти, подаруємо один одному посмішку,адже сміх – це ліки від усіх хвороб. Та з гарним настроєм розпочнемо наше цікаве, пізнавальне заняття на тему «Здоровим бути модно».

Мотиваційна хвилинка

У вас на столиках лежать аркуші чистого,гарненького паперу. Коли народжується дитина вона також чистенька,гарненька як ці листочки.

А тепер візьміть їх в руки і будемо його деформувати,руйнувати як ми це робимо в житті зі своїм здоров’ям. Беремо в руки і згинаємо неохайно.

-Не слідкуємо за особистою гігієною;

-не слідкуємо за охайністю одягу;

-шкідливо харчуємось;

-не дотримуємось режиму дня;

-маємо шкідливі звички.

А тепер уявімо,що ми зрозуміли згубність шкідливих звичок і захотіли повернути своє здоров’я. Кладемо листочки на робочий стіл і ручками вирівнюємо його. Діти, став листочок таким як був на початку нашого заняття? Відповідь дітей – Ні!!!

Для того,щоб ми не були такими як ці папірці і залишалися здоровими впродовж всього життя ми маємо пам’ятати,що здоров’я треба берегти змалку,та піклуватись про нього!

А ще на наше заняття – незвичайне!На нього завітав казковий персонаж на ім’я Здоров’ятко ,він живе в містечку Нехворійську в якому люди дотримуються здорового способу життя,слідкують за особистою гігієною і дуже рідко хворіють. Так як в гості зазвичай приходять з подарунками Здоров’ятко теж завітав не з пустими руками.

Він з нами хоче погратися та поспостерігати як ми виконуємо вправи,які він нам запропонує, а за гарно розв’язані завдання ми отримаємо від нього ключ від «Скриньки здоров’я» і при виконанні всіх завдань, відмикнемо скриню і отримаємо гостинці від Здоров’ятка.

Отож,розпочнемо! Я впевнена,що кожен з вас пригадає,що ми вчили на виховних годинах, годинах здоров’я та швиденько впораємось із завданнями.

Гра «Додай словечко»

Відновимо рядки вірша і з’ясуємо,що допомагає дітям зростати здоровими.

Із водичкою дружити,без хвороб у світі жити,

В нагороду за старання подарує…(умивання)

Сила,спритність і постава – це її хороша справа.

За струнку й гнучку статуру люблять діти…(фізкультуру).

Щоб здоровими зростати і щороку підростати,

То смачну,корисну й свіжу споживати варто…(їжу).

Допоможе відпочити,працездатність відновити,

Як захопить у полон повноцінний тихий…(сон).

Молодці! Діти,а хто пригадає віршики про здоров’я.(Вірші про здоров’я).

Отримуємо від Здоров’ятка наш перший ключик (-складові здоров’я).

Для здорового, розумового та фізичного розвитку слід дотримуватись правильного режиму дня. Дотримуватись правильного режиму дня означає регулярно приймати їжу,своєчасно лягати спати,достатньо відпочивати,дотримуватись особистої гігієни та займатись спортом.

Наступне завдання дидактична гра «Ми живемо за режимом»

Діти обирають собі фрукт(яблучко,полуничка,грушка) та розсаджуються за столики відповідного фрукта. Яблуко – ранок, полуниця- обід,груша – вечір. Вихователь роздає картки з малюнками відповідного режиму дня. Діти складають кольорові малюнки та презентують свою команду.

Чудово! Усі дотримуються режиму дня. Вихователь. Чи дотримання розпорядку дня корисно для здоров’я? (відповіді дітей).

Якщо я дотримуюсь режиму дня,то:

*почуваюся веселим та бадьорим;

*усе виконую вчасно;

*встигаю усе зробити.

(отримуємо ще один ключ «Режим дня»).

Діти,в кожного з вас вдома є багато важливих речей серед яких обов’язково мають бути предмети гігієни – пильні вартові вашого здоров’я.

Гра «Предмети гігієни»

Торбинка з різноманітними предметами, діти мають відібрати ті речі,що мають відношення до гігієни,а потім назвати кожну річ і пояснити її призначення.

  • -Для дотримання гігієни вам потрібне мило. Милом ми миємо руки,вмиваємося.
  • -Хто охайний,не обійдеться без шампуню. Шампунем миють волосся та шкіру голови. – Необхідний предмет гігієни – рушник. Рушником витираються після водних процедур.
  • – Важлива й мочалка,її намилюють,або наносять гель для душу і труть нею тіло – так воно гарно вимивається.
  • -Кожного дня ми користуємося зубною щіткою. На неї наносять зубну пасту і чистять зуби,щоб вони були здоровими і білими.

Серед предметів гігієни є такі речі,які краще завжди мати при собі,або в рюкзаку. Діти, які це речі?(носова хустинка та гребінець).

Важливо не тільки мати предмети особистої гігієни, а й добре вміти ними користуватися. Займатися особистою гігієною потрібно із задоволенням та дуже старанно. Отримали ще один ключик «Особиста гігієна» та вже зовсім скоро дізнаємось про подарунок від нашого гостя.

Тепер трішки відпочинемо та разом порухаємося.

Рухавка «Моє здоров’я»

Щоб здоровим виглядати,щоби не хворіти,

Треба личко,вушка й шию – все ретельно мити.

Як купаєшся,то завжди це роби уміло:

Три мочалкою старанно ручки,ніжки й тіло.

Щоб були здорові зуби навіть у малечі,

Слід їх щіточкою чистить щоранку й щовечір.

Щоб себе бадьоро й гарно завше почувати,

Про охайність,акуратність треба пам’ятати!(ставлять руки на пояс і похитують тілом) Чудово! Молодці!

Гра в лепбуці «Моє меню»

За допомогою нашої книги-помічниці пограємо в гру «Моє меню». Кожна українська родина любить смачненько поїсти за великим сімейним столом. А скажіть чи зможете ви приготувати смачний сніданок, обід та вечерю?

(виймають з лепбука завдання). На уявних столиках діти накривають на сніданок,обід та вечерю. Кожна команда розповідає чому обрала саме ці страви.(шкідливу їжу відкладають в сторону,пояснюють чому?)

Почувши вашу відповідь,стало зрозуміло,що усі дітки дотримуються здорового та корисного харчування.

І отримуємо ключ від Здоров’ятка «Здорове харчування».

Стук в двері! Ой,хто це до нас завітав – це хлопчик Бруднюля, в нього брудне обличчя та одяг, поганий настрій та мабуть у нього щось болить. Запросимо Нечипуру до нас? Так!!! А зараз разом з Бруднюлею переглянемо мультик про Замазуру,який нам підготувала наша знайома тітонька Сова.(перегляд мультику про Замазуру).

Діти,а можливо допоможемо Замазурі стати охайним та усміхненим. Ми з вами вже багато дізнались,що для цього потрібно робити. Допоможемо? Знімемо з хлопчика слова- шкідники.(лінь,шкідливе харчування, недотримання особистої гігієни, не займається спортом,злість,не має друзів,не слухає порад)

Молодці! Допомогли Бруднюлі стати охайним та здоровим!

Завдяки нам Нечупура нарешті добре втямив,чому треба стежити за своїм зовнішнім виглядом! Діти,чи сподобалось вам наше заняття?(Так!) Сподіваюсь,що із сьогоднішнього заняття кожен виніс для себе щось пізнавальне,корисне та цікаве. Я знаю,що всі учні нашого класу завжди пам’ятатимуть про те,як важливо бути охайним і дбайливим до власного здоров ‘я.

Отримуємо останній ключ від Здоров’ятка та зможемо відчинити скарбничку здоров’я. А як ви гадаєте,що в ній? (відкриваємо) Ой,що тут? Це вам винагорода за гарну роботу та старання на нашому занятті! Діти зі скарбнички дістають значки.

Ой,діти,тут для вас ще подарунок! Звичайно це фрукти для користі нашого здоров’я!

Діти! Я задоволена вашою роботою! Молодці!

Источник

                             Здоровим бути модно

Мета: виховувати у дітей ціннісне ставлення до власного здоров’я та стимулювати бажання дбати про нього; сприяти усвідомленню учнями необхідності ведення здорового способу життя; нагадати корисні звички, які допоможуть зміцнити здоров’я; прищеплювати інтерес до занять фізичною культурою і спортом.

Обладнання: роздаткові матеріали-ілюстрації із зображенням людей, які дотримуються здорового способу життя, маркери, олівці, картки «ТАК» (з написом зеленого кольору), картки «НІ» (з написом червоного кольору), стікери.

Хід уроку

І. Організація учнів до уроку.

Усі сідайте тихо, діти!

Домовляймось – не шуміти,

Працювати час настав.

Тож і ми марно часу не гаємо,

Про здоров’я урок починаємо!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Бесіда.

Складіть із літер Д З О Р В’ О Я слово. (Здоров’я).

Що таке здоров’я?

Чи можете ви сказати про себе: «Я здоровий»?

Продовжимо бесіду вправою «Мікрофон». Свої відповіді починайте зі слів: «Я здоровий, тому що …».

2. Декламування віршів дітьми.

Хто здоровий, – той сміється,

Все йому в житті вдається.

Він долає всі вершини,

Це ж чудово для людини!

Хто здоровий – не сумує,

Над загадками мудрує,

Він сміливо в світ іде

Й за собою всіх веде!

Хто здоровий, той не плаче,

Жде його в житті удача.

Він уміє працювати,

Вчитись і відпочивати.

Бо здоров’я – це прекрасно,

Здорово, чудово, ясно!

І доступні для людини

Всі дороги і стежини!

Зрозуміло, всім відомо,

Як приємно бути здоровим,

Тільки треба знати,

Як здоровим стати.

Що треба робити, щоб бути здоровим?

Чому необхідно берегти здоров’я?

ІII. Повідомлення теми уроку і завдань уроку.

Сьогодні ми розглянемо здоров’я як стан людини, коли в неї відсутнє будь-яке нездужання, коли вона має гарний настрій, задоволена своїм життям.

Поговоримо також про те, як потрібно зміцнювати здоров’я та оберігати його.

IV. Первинне сприйняття й усвідомлення нового матеріалу.

Що допоможе вам зростати здоровими?

  1. Конкурс «Хто більше?»

 На першій парті кожного ряду лежить чистий аркуш паперу. Ви по черзі пишіть на ньому слова, що стосуються здоров’я. Наприклад: режим, загартовування, зарядка, спорт.

 Передавайте аркуш на наступну парту після того як учні, що сидять за однією партою, запишуть кожен по слову. Перемагає ряд, який закінчить завдання найшвидше і запише найбільшу кількість слів, що відповідатимуть темі. (Учні виконують завдання).

 Давайте прочитаємо слова, які ви записали на аркуші, і визначимо ряд-переможець. Із цих слів, що стосуються здоров’я, складемо «асоціативний кущ».

Вулична ігротека здоровим бути модно

  1. Слово вчителя.

 Народна мудрість каже: «Без здоров’я немає щастя», «Найбільше в світі багатство – це здоров’я».

Як ви розумієте цю мудрість? (Відповіді дітей).

Правда, здоров’я – всьому голова. Коли людина здорова, то вона дужа, весела, красива, сильна, витривала, смілива, тому що вона себе прекрасно почуває і може наполегливо працювати, навчатись, може робити те, що їй до душі, займатись улюбленою справою. А коли щось болить, то сили немає, радості також, бо всі думки про одне – позбутись болю. Отже, бажаю всім доброго  здоров’я! Будете здорові – будете щасливі й радісні.

А як же берегти своє здоров’я? (Думки дітей).

 Берегти своє здоров’я – це означає вести здоровий і активний спосіб життя: робити зарядку, ходити в походи, займатись посильною фізичною працею, відвідувати спортивні секції, любити і дотримуватись чистоти, тому що чистота – запорука здоров’я. А ще виробляти в собі добрі, корисні звички, позбавлятись та уникати поганих, шкідливих.

Давайте пригадаємо, які звички корисні, а які – шкідливі? (Діти наводять приклади).

 Треба добре знати і завжди дотримуватись правил поведінки, які ви всі вивчали на уроках з основ здоров’я, щоб уникнути неприємностей і нещасних випадків. Ми любимо життя за те, що можемо насолоджуватися красою природи, радіти зустрічам із друзями, щодня дізнаватися про щось нове у світі, який нас оточує. Ваше життя тільки-но починається, і воно сповнене надіями та планами.

Що потрібно для того, щоб ці плани здійснилися? Розшифруйте запис, прочитавши кожне зі слів ззаду наперед:

ИТСЕВ ЙИВОРОДЗ БІСОПС ЯТТИЖ

(ВЕСТИ ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ)

Давайте з’ясуємо, що ж таке здоровий спосіб життя?

Для розкриття поняття «здоровий спосіб життя», вчитель може використати відеоматеріали, наочність, розробити презентацію «Здоровий спосіб життя».

3. Фізкультхвилинка.

Щось не хочеться сидіти,

Треба трохи відпочити. (Встати і вийти із-за парт).

Руки вгору, руки вниз,

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки в боки

І зроби чотири кроки. (Марширувати на місці).

Вище руки підніміть (Підняти руки,прогнутися).

І спокійно опустіть.

Руханки

Вправа«Не все так просто».

Мета: мобілізація уваги, мотивація до подолання труднощів, тренування координації рухів.

Правою рукою намалюйте у повітрі хрест. Це дуже просто. Лівою рукою намалюйте коло. Це також у всіх вийшло. А тепер спробуйте зробити це одночасно: правою рукою малювати хрест, а лівою – коло. В кого це вийде, повідомляє переможним вигуком.

Вправа «Комахи».

Мета: підняти настрій, спрямувати енергію в позитивне русло.

Вихідне положення: стати так, щоб можна було вільно розвести руки.

Опустити руки і почати тихенько дзижчати: «З-з-з», подібно до комах.

Імітація руками рух комариних крил. Злегка підняти руки і робити ними колові рухи. Поступово піднімати руки вище та збільшувати радіус обертання, інтенсивність і висоту звуку. Піднімати руки доти, аж поки вони зімкнуться над головою.

Усе повторити у зворотному порядку, опускаючи руки і стишуючи голос.

V. Закріплення та осмислення нового матеріалу.

  1. Робота з роздатковим матеріалом.

Подивіться на малюнки. Що негативно впливає на здоров’я?

  1. Ігрова вправа «Так чи НІ».

Збереженню здоров’я сприяють …

 (Діти відповідають картками «ТАК» чи «НІ»).

 1) байдужість;   2) взаєморозуміння у сім’ї;

 3) добра праця;   4) активний відпочинок;

 5) ранкова зарядка;  6) ледачість;

 7) паління;    8) чистота тіла;

 9) раціональне харчування; 10) шкідливі звички;

 11) неврівноваженість;  12) тривалий перегляд телевізору.

  1. Вправа «Закінчи речення» (практична робота на картках).

 Вчитель. Об’єднайтеся у групи. Виконайте завдання на картках.

1 група

Закінчи речення.

Для здоров’я корисно багато …

– гуляти на …;

– уживати корисну…;

– бути …;

– відмовитися від ….

2 група

Закінчи речення.

Здоровий спосіб життя – це дотримання …;

– правильне …;

– щоденні заняття … і …,

– рухливими …;

– активна…;

– відсутність шкідливих …;

– у спілкуванні з оточуючими….

  Висновок.

  Допомагають зміцнити здоров’я … ігри, наприклад: ….  Слід уникати … звичок, які руйнують здоров’я, наприклад: ….  Щоб зберегти здоров’я, необхідно доглядати за собою, а саме: ….

  1. Психогімнастика.

 Вчитель. Сідайте вільно, розслабтеся, подумки повторюйте за мною речення.

Я лежу на теплому березі річки.

Тихо плескають хвилі.

Світить сонечко.

Я спокійний(а).

Я лежу на спині й дивлюсь на блакитне небо.

Там пливуть хмаринки.

Мені легко дихається.

Я ніби перебуваю у стані невагомості.

Моє тіло відпочиває у приємних променях сонця.

5. Обговорення ситуацій.

Які поради ви б дали дітям у таких ситуаціях?

1) Миколка дуже любить дивитися телепередачі. Він витрачає на це чотири години на день.

2) Наталка прийшла на день народження до своєї подруги. Вона так зраділа солодощам, що з’їла їх набагато більше, ніж потребує її організм.

Що важливого ви порадите своїм одноліткам?

6. Створення колажу.

 Об’єднайтеся у групи за кольором фігур. Використайте малюнки з журналів, олівці та маркери для створення колажів. Оберіть представника, який презентує роботу вашої групи. (Презентація колажів).

VI. Підсумки уроку

Що важливого було на уроці?

Як ви думаєте, що означає вести здоровий спосіб життя?

А зараз стікерами покажіть як вам працювалося на уроці.

Наостанок, нехай кожен з вас побажає своєму сусіду по парті здоров’я.

Источник

Интерактивное мероприятие для детей, состоящих на разных видах учёта.

Тема: «Быть здоровым – это модно!»

Цель: способствовать формированию понятия “здоровье”, развивать позитивное отношению к здоровью как к ценности.

1. Приветствие «Поздороваемся»

Сейчас мы будем играть в игру, в которой все надо делать очень быстро. Сначала вы все будете ходить молча по комнате, а по моему сигналу – хлопку – нужно будет очень быстро «поздороваться» друг с другом. Я буду говорить вам, каким образом следует поздороваться, при этом каждый раз вам надо будет находить нового партнера. Итак, глазами… руками… плечами… ушами… коленями… лбами… пятками… спинами.

2. Разминка «Хи! – Ха! – Хо!»

Подростки стоят в кругу, держась за руки. По команде ведущего они высоко прыгают вверх три раза. В первом прыжке громко кричат: «Хи!», во втором прыжке: «Ха!», в третьем «Хо!». Получается забавное приветствие друг друга: «Хи! – Ха! – Хо!». После чего все хлопают в ладоши.

3. Игра – активатор «В круг выходят те, кто…

— играет на каком-нибудь инструменте;

— родился в другом городе;

— умеет петь (танцевать, играть в футбол, кататься на коньках, плавать);

— бывал когда-нибудь цирке;

— любит жареные пирожки (соленые огурцы, сушёные грибы);

— имеет брата (сестру, собаку, кошку, хомяка, попугая);

— считает себя «совой» («жаворонком»);

— любит математику (биологию, физкультуру)»…

– любит рисовать, отдыхать на природе, рыбачить, охотиться…

– кто умеет метко стрелять, быстро бегать, угадывать загадки.

4. Игра «Угадай загадки»:

Утром раньше поднимайся,

Прыгай, бегай, отжимайся,

Для здоровья, для порядка

Людям всем нужна (зарядка)

Хочешь ты побить рекорд?

Так тебе поможет (спорт)

Он с тобою и со мною

Шёл степными стёжками.

Друг походный за спиною

На ремнях с застёжками (Рюкзак)

Ясным утром вдоль дороги

На траве блестит роса.

По дороге едут ноги

И бегут два колеса.

У загадки есть ответ:

Это мой (велосипед)

Кто на льду меня догонит?

Мы бежим вперегонки,

А несут меня не кони,

А блестящие (коньки)

Чтоб большим спортсменом стать,

Нужно очень много знать.

Вам поможет здесь сноровка

И, конечно, (тренировка).

– Все отгадки можно назвать одним словом – Здоровье!

5. Просмотр презентации «Будь здоров», аналитическая беседа по содержанию.

6. ИГРА «ДУЭЛЬ»

Сейчас мы поиграем в игру, где придётся сражаться со злыми силами наркомании. При ответной «стрельбе» помните, чем можно победить вредную зависимость. (Первый ученик читает карточки с предложениями, второй – отвечает). Играют несколько пар участников.

ПРИМЕРНЫЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ:

– Сегодня идём на вечеринку, друзья обещают принести «травку».

– Сейчас не модно просто отдыхать, надо принять дозу.

– Чтобы тебя уважали, не считали лохом, надо курить коноплю.

– Вся наша компания любит «кое- чем» затянуться, если ты не с нами- ты против нас.

– Ты только что поссорился с родителями, не переживай. Знаешь, как можно «утешиться»?

– У тебя конфликт с девушкой (парнем)? Да брось! Было бы из-за кого! У меня есть способ забыться, отвлечься, просто кайф!

– Ты обязан приносить нам деньги каждый день, иначе будем тебя избивать. Ищи, где хочешь.

ПРИМЕРНЫЕ ОТВЕТЫ ребята придумывают сами.

– Я хожу на вечеринки только со своими друзьями. Мы любим музыку, весёлое общение, прогулки.

– Отдых для меня- это танцы, музыка, кинофильмы, походы, игры с мячом и т.д.

– Я уверен: человека уважают за ум, доброту, чувство собственного достоинства.

– Меня привлекают спорт и туризм, природа, рыбалка, велосипед.

– Во- первых, после ссоры надо постараться справиться с эмоциями: сдержанное дыхание, аутотренинг, прогулка, переключение внимания, а потом принятие решения.

– Мне нужно всё хорошо обдумать, взвесить, смоделировать своё поведение, чтобы не казаться навязчивым. Адекватно реагировать на неудачи.

– Этого я делать не буду. Моё решение твёрдое, никто не заставит меня идти на преступление.

7. Игра – энергизатор «Бурундуки»

Ведущий на ухо называет каждого участника каким-либо животным. Все встают в круг берутся за согнутые в локтях руки. Ведущий называет животное и соответствующий человек должен выпрыгнуть на середину, а группа не должна его пустить. Кульминация игры достигается, когда ведущий называет животное, которым названо большинство членов группы.

8. Хоровое чтение призыва:

Глаза свои открой! Смотри и повторяй

Наркотики – долой! Здоровье охраняй!

Глаза свои открой! Смотри и повторяй:

«Курение долой и пить не начинай!»

Глаза свои открой! Смотри и повторяй:

Наркотики долой! Курение долой!

Здоровье защищай! Пить не начинай,

Жизнь свою спасай!

«Да» – здоровью, «да» – мечте. «Нет» – наркотику, беде. (Девочки)

Быть здоровым очень классно! Пить, курить всегда опасно!

Лучше спортом заниматься, чем от дыма задыхаться! (Мальчики)

Лучше уж глотать котлетки, чем смертельные таблетки!

Лучше уж здоровым быть, чем, как труп живой, ходить!

Если соки, воды пить, – будут девушки любить! – (Девочки)

Портит зубы сигарета, помни, девушка, об этом! – (Мальчики)

9. Упражнение «Скульптура»

Участвуют команды по 5-6 человек. Задания: составить скульптуры на разные темы:

– здоровье и спорт;

– плохая компания;

– уверенность и здоровье;

– употребляющие пиво, сигареты;

– дружба, футбол, веселье.

10. Рисование плакатов на тему: «Я выбираю жизнь!» – оформление выставки.

11. Игра «Поймай хвост»

– участвуют две команды по 6 человек. Игроку, стоящему последним, в задний карман

кладётся платок. Задача каждой команды – выхватить платок соперника, не разрывая строя.

12. Музыкальная игра «Живое зеркало»

– выбирается водящий, который под музыку показывает движения, а все остальные должны повторять. Водящий передаёт ход следующему, коснувшись его рукой.

13. Итог занятия – создание коллажа «Мне было интересно…»

Использованная литература:

1. «Подростки 21 века. Психолого-педагогическая работа в кризисных ситуациях», Т.А. Фалькович и др.

2. «Модульный курс профилактики курения», А.Н. Сизанов и др.

Источник